logo

Başlangıç Modülü

Derse Hazırlık

Setinizi aldınız. Çalışmalara başlamadan önce yapmanız gereken bazı hazırlıklar var. Setteki parçaları yerleştirmek ve programı yüklemek gibi. Bu videoda öğretmenimiz, bu konuda size pratik ipuçları vererek yardımcı oluyor.


Pervane

Robotik aktivitelerin ilki olan bu videoda Wedo 2.0 uygulamasını tanıyacak, ilk kodlarınızı yazıp deneyeceksiniz. Bu video ders ile yapacağınız bu ilk pervane mekanizmanızı denedikten sonra sosyal medyadan yapacağınız özgün tasarım paylaşımlarınızı merakla bekliyoruz.


Keşif Aracı Yapalım

Bu video derste Wedo 2.0 uygulaması içindeki etkinliklerin yapısını tanıyacaksınız. Farklı keşif robotları hakkında bilgi sahibi olup, kendi keşif robotunuzu yaparken hareket mekanizmalarından birini deneyeceksiniz. Son olarak robotunuzu hareket ettirecek kodu yazarak onu test edeceksiniz.


Sensörlü Casus Robot Yapımı

Günlük yaşantımızda sık sık karşımıza çıkan sensörlü cihazların nasıl çalıştığını hiç merak ettiniz mi? İşte bu ders ile sensörlü bir cihaz yapacak, onun nasıl kodlandığını öğreneceksiniz. Hareket sensörü kullanarak oluşturacağınız casus robot size yaklaşan biri olduğunda hemen haber verecek.


Çekme Robotu ile Kuvveti Öğrenelim

Bu video derste Fen Bilgisi konularından kuvveti öğrenirken, Wedo 2.0 ile bir çekme robotu yapacak ve onu programlayacaksınız. Dişli sistemlerini kullanarak oluşturduğunuz robotun daha fazla yükü çekebilmesi için tasarımınızda neleri değiştirebilirsiniz? Yenilenmiş tasarımlarımızı sosyal medya hesaplarından paylaşmayı unutmayalım.